Osmantų (kiniškų alyvmedžių) ataras

Osmantų (kiniškų alyvmedžių) ataras

Bot. Osmanthus fragrans

Kilmės šalis: Kinija

Spalva: gelsva

Kvapas: gėliškas, kintantis, su gaivos, žemės užuomenomis

Smulkiau

Nauja prekė

13,00 €

Šiuo metu prekės neturime

Įdėti į palyginimą

 
Apie prekę

Osmantais tai didelis krūmas ar nedidelis medelis, augantis laukinėje gamtoje, su smulkiai dantytais, visžaliais, blizgančiais, tamsiai žaliais lapais. Žiedeliai smulkūs, šviesiai kreminės (kartais oranžinės) spalvos. Skleidžia stiprų kvapą, žydi nuo vasaros iki rudens. Veda vaisius - melsvas, nedideles uogas. Osmantai yra giminingi alyvmedžiams. Naudojamas kaip prieskonis arbatai, vynui ar saldumynams, taip pat medicinoje.


Osmantų pavadinimas yra kilęs iš graikiško žodžio osma, reiškiančio, aromatingas, kvapnus ir žodžio anthos, reiškiančio gėlė. Taigi, manoma, kad augalas taip buvo pavadintas dėl nuostabiai kvepiančių žiedų. Pirmą kartą oficialiai paminėtas 1790 m. Osmantų ataras gaunamas iš kiniškos gėlės, kuri šiuo metu auginama ir Himalajų regione, Indijoje. Šis augalas Kinijoje yra kultivuojamas maždaug 2,500 metų ir importuojamas iš ten iki šių dienų. Įdomus faktas -  Kinijoje esantis Guilino (reiškia saldžiųjų osmantų miškas) miestas yra pavadintas dėl didžiulo ten augančių šių augalų kiekio.  


Tinka maišyti su santalmedžiu, visais kitais atarais.


Galima kvėpinti tiesiai ant odos arba dėti į mėgstamą losjoną.

Dvejojate ar kvapas Jums patiks? Siūlome atsiųsti Jums pakvėpintą bloterį su pasirinktu ataru ar absoliutu (Jūs apmokate TIK pašto išlaidas). Nedvejokite ir susisiekite su mumis: [email protected] 

Pagal Lietuvos Respublikos Ūkio ministro patvirtintą įsakymą dėl daiktų grąžinimo ir keitimo (2001 m. birželio 29d. Nr. 217) 18 punktą kokybiški parfumerijos, kosmetikos ir tualetiniai preparatai yra nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami.

Parašyti atsiliepimą

Osmantų (kiniškų alyvmedžių) ataras

Bot. Osmanthus fragrans

Kilmės šalis: Kinija

Spalva: gelsva

Kvapas: gėliškas, kintantis, su gaivos, žemės užuomenomis

Parašyti atsiliepimą

19 kitos prekės toje pačioje kategorijoje:

Klientai, kurie pirko šią prekę taip pat pirko:

Palyginti 0

No products

To be determined Shipping
0,00 € Total

Check out